Колядки українські на Різдво - для дітей та дорослих. Тексти і слова українських різдвяних колядок, народні пісні і твори сучасних виконавців, відео

Різдво Христове вважається одним з найбільших свят християнського світу – це день народження Ісуса Христа, Сина Божого. За давніми традиціями, святкування Різдва відбувалося надзвичайно урочисто і пишно. Напередодні цієї визначної події прибирали в хаті, впорядковували обійстя і хлів – всі справи і роботи мали бути завершені до настання Святвечора. Вранці 6 січня господині починали готували святковий стіл, на якому за звичаєм мало бути дванадцять пісних страв, за числом апостолів Спасителя. Головною стравою на столі була кутя або сочиво – пшенична каша з додаванням меду, горіхів і маку. Підготовка до святкової вечері відбувалася як обрядове дійство, що надавало навколишнім буденним речам ореол чарівної таємничості. За столом традиційно збиралася вся родина, а після появи на небі першої зірки можна було розпочинати святкову трапезу. Українські колядки  – це пісні величально-поздоровчого характеру, які виконувались під час різдвяних обходів обійсть. Цей давній звичай тісно пов’язаний з Різдвом, але походить ще з дохристиянських часів. Так, наші предки-язичники вшановували день зимового сонцестояння, який називали святом Коляди і відзначали 25 грудня. Згідно вірувань стародавніх слов’ян, в цей день ненаситний змій Коротун поглинає Сонце, яке уособлює чоловіче божество. Як наслідок, настає найкоротший світловий день року – зимове сонцестояння. Але натомість народжується молоде Сонце – Божич, син могутньої богині Коляди. Для того, щоб захистити новонародженого, язичники проганяли  Коротуна веселими піснями-колядками, в яких сповіщали людей про радісну новину – народження нового Сонця. Згодом, після хрещення Русі, почали з’являтися колядки на релігійні сюжети з Біблії. В багатьох українських містах, а надто в селах, збереглася традиція колядування. Особливо полюбляють колядувати на Різдво діти, які в подарунок за щирі побажання та поздоровлення отримують від господарів солодощі, фрукти та дзвінкі монетки. А як приємно слухати колядки українською мовою! За допомогою записів на відео ви зможете в будь-який час насолоджуватися чудовим співом. Слова різдвяних пісень насичені яскравими символічними порівняннями та метафорами, що надають колядкам особливого національного колориту. Звичайно, тексти українських колядок для дітей невеликі за розмірами та легко запам’ятовуються – пропонуємо найкращі народні пісні і твори сучасних виконавців. Україна колядує!

Українські колядки – тексти пісень та відео (з можливістю слухати онлайн)

Народний обряд колядування являє собою театралізоване дійство, що супроводжується співанням величальних пісень – побажань господарям здоров’я, благополуччя та достатку в новому році. Колядувати починали зразу після того, як на небі зійде перша вечірня зірка, що сповіщає світові про народження маленького Ісуса. В цей час на вулиці збиралися окремі гурти колядників – молоді парубки, дівчата, підлітки та діти. На відміну від дитячих колядок, українські христославні тексти для дорослих були дещо складнішими за змістом та в музичному плані. Малі колядники зазвичай співали простих пісень-колядок, в яких просили господарів про «винагороду». За народним звичаєм, перед колядуванням діти питали дозволу у господарів дому, а тільки потім розпочинали співати українські пісні-колядки. У відповідь на поздоровлення та добрі побажання ватаги малих колядників отримували цукерки, пиріжки та яблука. Вважалося, що обійстя скупих на подарунки господарів цілий рік оминатиме удача та достаток. Тому в кожному домі намагалися «задобрити» дітей найсмачнішими ласощами та дрібними монетками. З нашими відео ви маєте чудову можливість слухати онлайн народні українські колядки для дітей, а також різдвяні пісні сучасних виконавців. Приємного прослуховування!

Українська дитяча колядка «Коляд, коляд, колядниця» — текст

Коляд, коляд, колядниця,

Добра з медом паляниця,

А без меду не така, —

Дайте, дядьку, п’ятака.

Як не даси п’ятака, —

Візьму вола за рога.

Та виведу на моріг,

Та викручу правий ріг.

Буду рогом трубити,

А воликом робити.

Щедрівочка щедрувала,

До віконця припадала:

Що ти, тітко, напекла?

Неси швидше до вікна!

Різдвяна колядка українською мовою «Добрий вечір тобі, пане господарю» — текст

Добрий вечір тобі, пане господарю,
Радуйся, ой радуйся, земле,
Син Божий народився.

Застеляйте столи, та все килимами,
Радуйся, ой радуйся, земле,
Син Божий народився.

Бо прийдуть до тебе три празники в гості,
Радуйся, ой радуйся, земле,
Син Божий народився.

А що перший празник: Рождество Христове,
Радуйся, ой радуйся, земле,
Син Божий народився.

А що другий празник: Святого Василя,
Радуйся, ой радуйся, земле,
Син Божий народився.

А що третій празник: Святе Водохреща,
Радуйся, ой радуйся, земле,
Син Божий народився.

Син Божий народився…

Текст пісні-колядки на Різдво «Україна колядує» (Ірина Федишин)

Свічку різдвяну запалімо, Боже світло принесімо,

В кожній хатині хай сіяє і усіх нас зігріває!

Приспів 2 рази:

Україна колядує!

Колядує вся земля!

В небі ангели співають,

Прославляємо Христа!

Може, у хаті хтось сумує, може, у хаті когось бракує.

Кого бракує – не забувайте, а хто сумує – розвеселяйте!

Приспів 4 рази

Слова українських різдвяних колядок – для дітей і дорослих до свят

Колядки традиційно вважаються частиною різдвяних свят та вимагають відповідної підготовки. Так, колись перед відвідуванням господарських обійсть колядники вбиралися в костюми тварин та казкових персонажів, саморобні маски «Ведмедя», «Бика», «Коня», «Діда», «Баби», «Цигана». Серед колядників обов’язково обирали «Козу» — цю роль виконував хлопець-підліток, переодягнений в «волохатий» вивернутий кожух та з прилаштованими на голові рогами. За українським звичаєм, головою ватаги колядників був «звіздар», який ніс велику восьмикутну зірку – головний атрибут святкування Різдва в Україні та християнський символ Бога і сонця. Про хід галасливої юрби оповіщав «дзвонар», в руках якого був великий дзвоник. Третьою важливою людиною з-поміж колядників вважався «міхоноша» — його обов’язки полягали в носінні великого мішка з наколядованим «добром». Заходячи на подвір’я, колядники просять дозволу заколядувати – співають господарям величальних пісень з побажанням щастя і здоров’я. На наших сторінках ви знайдете найкращі українські колядки для дітей і дорослих, які можна безкінечно довго слухати не тільки на Різдво, але й в будь-який час. Для майбутніх колядників наша збірка стане в пригоді – слова колядок українською мовою прості і легко вчаться напам’ять.

Нова радість стала,

Яка не бувала,

Над вертепом звізда ясна

Світлом засіяла.

Де Христос родився,

З Діви воплотився,

Як чоловік пеленами

Убого оповився.

Пастушки з ягнятком

Пере тим дитятком

На колінця припадають,

Царя Бога вихваляють.

Ой Ти, Царю, Царю,

Небесний Владарю,

Даруй літа щасливії

Цього дому господарю.

Даруй господарю,

Даруй господині,

Даруй літа щасливії

Нашій славній Україні.

Коляду для вас співаю,

Дай вам боже урожаю,

Щедрих нив, садів квітучих,

Зірку в небі на Святвечір

Для дорослих і малечі.

Коляда моя лунає,

Увесь світ з Різдвом вітає.

Коляда, коляда

На поличку погляда.

Там ковбаси лежать,

Вони в шанічку біжать.

Дай, бабо, ковбасу –

Літом коней попасу.

А не даш ковбаси –

То й сама паси.

Українські народні колядки для дітей різного віку – з текстами

Діти на Різдво – найзавзятіші колядники, які першими поспішають відвідати кожен двір. З веселим сміхом юрби дітей бігають по хатах і співають українські різдвяні колядки, а в подяку отримують від господарів святкові ласощі. За звичаєм, подарунки за пісні потрібно покласти до торбинки, яку діти носять з собою. Дитячі чисті та дзвінкі голоси якнайкраще передають почуття радості – одне задоволення слухати святкові пісні в виконанні маленьких колядників. Вдячні господарі запрошують гостей за стіл і пригощають смачними наїдками. Для того, щоб як слід підготуватися до прийдешніх різдвяних свят, пропонуємо вивчити дитячі колядки – тексти цих народних творів напрочуд прості та зрозумілі. А яке сильне звучання українських колядок! Неможливо мовчки слухати веселі дитячі співи – виникає непереборне бажання самому прийняти участь в святковому дійстві. Христос народився!

Ой, ішла Коляда

Вулицями в місті,

У стрічках сріблястих,

В світлому намисті.

Іскорки веселі

На сніг розсипала,

«Божий син родився!» —

Усіх сповіщала.

Бігла теличка та й з березничка

Та й стала.

Я тобі, дядьку, заколядую,

Дай сала.

Бігла теличка та й з березничка

Та в дядьків двір.

Я тобі, дядьку, заколядую,

То дай пиріг.

Ой колядо-колядине!

Ішла полем господиня,

З торби жито брала,

Ниви засівала:

Вроди, Боже, жито

На довгії літа,

На щастя родині

І всій Україні.

Збірка найкращих колядок українською мовою – величальні пісні до Різдва

Здавна люди пов’язували Новий рік із найкращими сподіваннями на майбутнє – багатством, удачею, здоров’ям. Тому українські колядки, щедрівки та засівання стали втіленням таких мрій і бажань. Звичайно, за часів язичництва обряди носили більш містичний характер, адже за їх допомогою намагались «задобрити» вищі сили, які керували природними стихіями. З приходом християнства обрядові колядки втратили свої початкові «функції» і набули нового релігійного змісту. Але суть українських колядок збереглася – це возвеличення людини, піднесення її духа, побажання всього найкращого в новому році. В нашій збірці ви знайдете чудові українські народні колядки до Різдва: короткі дитячі, величальні пісні для дорослих колядників. Мелодійне звучання української мови надає різдвяним колядкам неповторної чарівності та народної самобутності – надзвичайно приємно слухати!

Коляд, коляд, колядин,
А я в батька один.
Якщо дасте кишку,
То з’їм у затишку.
А як дасте ковбасу,
Я матері занесу.
Виносьте дохід,
Бо занесем хату на лід,
А з льоду та в воду,
А з води та знов сюди.
Добривечір!

Небо ясні зірки вкрили,
Нашу землю освітили.

Снігом білим спорошило,
Нам дорогу помостило.

Добрий вечір господарю,—
Ми принесли Богу дари.

Наши пісні гарні дари
Рожденному для похвали.

Боже благий, Боже щирий,
Пошли же нам рік щасливий.

Хай обходить вас біда.
І нехай на ваш поріг
Прийде радість в Новий рік.

Щоб в добробуті цвіли,
Щоб щасливо ви жили,
І щоб рік цей молодий
Вам був кращий за старий.

Друзів зичимо багато;
Щоб у будні та на свято
Ваші гнулися столи.
Щоб здорові всі були!

Різдвяні колядки — це безцінний духовний спадок, що передається з покоління в покоління. В цих народних піснях прославляється народження Христа та розказується про різних біблійних персонажів. Крім того, колядки виховують любов до праці, гостинність та доброзичливість – найкращі риси та приклад для молоді. Сьогодні ми спостерігаємо переплетіння церковних і народних традицій. Так, в текстах пісень-колядок прославляється Ісус Христос та, водночас, звучать побажання достатку та удачі. Ми пропонуємо слова та відео різдвяних народних пісень і творів сучасних виконавців, а ви отримуєте прекрасну можливість слухати найкращі українські колядки для дітей та дорослих. З Різдвом Христовим!

Всё здорово в Яндекс Дзен
Добавить комментарий

Всё Здорово
Adblock detector